Te kolory we wnętrzach zawładną 2023 rokiem

Eksperci od kolorów z firm Dulux i Haymes Paint przedstawili 3 palety kolorów na najbliższy rok. Dlatego zrobiliśmy zestawienie naszych pościeli, które idealnie wpisują się w te trendy.

3 palety kolorów

„Nasza nowa prognoza kolorów na rok 2023 uwzględnia wszystkie nasze doświadczenia z ostatnich kilku lat i odzwierciedla nasze nowe poczucie nadziei, uznania i wdzięczności w ramach trzech zakresów kolorystycznych” — mówią członkowie zespołu Haymes.

„ Prognoza kolorów Dulux na rok 2023 zawiera trzy pełne emocji palety inspirowane naszą potrzebą ponownego połączenia z naturą, pragnieniem równowagi i spokoju, a także ożywienia i podniesienia na duchu dzięki radości i zabawie” – tak określa palety zespół Dulux.

Kolory natchnienia

Niepewność rodzi potrzebę przywrócenia równowagi w naszym życiu. Paleta Dulux „Balance” obejmuje oceaniczne odcienie z eterycznym klimatem. „Zawiera delikatne zielenie oraz głębokie, nastrojowe turkusy i błękity, przerywane akcentami głębokiego granatu i prawie czerni”. W 2023 roku oceaniczne kolory niebieski i zielony będą królować niepodzielnie. Te odcienie zapewniają spokojną i klasyczną estetykę przestrzeni.

Prześcieradło lniane z gumką. W kolorze sage-green (szałwiowa zieleń)
PURE Sage Green
Prześcieradło lniane płaskie w kolorze eukaliptusowym, zielonym
PURE eucalyptus green
Pościel SILVER-BIRCH z naturalnego lnu
BASIC light gray
Poszwa na kołdrę i poduszkę navy blue z kolekcji BASIC w kolorze granatowym
BASIC navy blue

Kolory energii

To kreatywna i radosna paleta, zawiera ciepłe odcienie żółtego i figlarne akcenty różu i fioletu. Nie mogło zabraknąć domieszki pomarańczowego i ceglastej czerwieni.  Przekaz jaki płynie z tych kolorów, to że z potrzeby poczucia bezpieczeństwa i siły uwalniamy naszą kreatywność. Wolność metaverse pozwala na twórczą ekspresję, podczas gdy moc zabawy ma zdolność uzdrawiania. Paleta inspirowana nowoczesnością i odrodzonych stylów z lat 50., 60., 70. i 80.

źródło:
INSPIRED BY NATURE sunny
Pościel lniana w kolorze cynamonowym, brązowym z kolekcji PURE cinnamon
PURE cinnamon
Prześcieradło lniane płaskie w kolorze dusty pink w kolorze beżowego różu
BASIC dusty pink
Lniana pościel w cętki leoparda, kolekcja INSPIRED BY NATURE, africa. Aranżacja z pościelą SALT&PEPPER
INSPIRED BY NATURE africa

Kolory natury

Dom, który łączy się z naturą jest niezbędny dla naszego dobrego samopoczucia. Technologia dała nam nową wolność; nie musimy już mieszkać w miastach i na przedmieściach, aby pracować. A to znaczy, że możemy przenieść się na wieś i ponownie połączyć z naturą. Szukamy trwałości, autentyczności i znaczenia w przedmiotach, z których korzystamy i którymi otaczamy się w domu. Naturalne kombinacje kolorów w tej palecie wahają się od subtelnych neutralnych do bardziej intensywnych odcieni ziemi.

Prześcieradło lniane płaskie w kolorze natural (szaro beżowe)
PURE natural
Cream White
Lniane poduszki z plisą SILVER BIRCH light grey
SILVER BIRCH light gray
lniana poszwa na kołdrę FRILL dark olive green na tle
FRILL dark olive green