Len kojarzy się z naturą, spokojem, harmonią. Materiał ten od wieków wykorzystywany jest do szycia ubrań, elementów wystroju wnętrz i pościeli. To właśnie na ten ostatni produkt warto zwrócić szczególną uwagę, a konkretnie na prześcieradło. To, na czym śpimy, ma bardzo duży wpływ na komfort snu. Jakie prześcieradło jest najlepsze?

Len w sypialni – najlepszy wybór dla Twojego zdrowia

Chcesz stworzyć w swojej sypialni prawdziwą oazę spokoju, która aż zaprasza do odpoczynku? Możesz to zrobić za pomocą odpowiedniego wyposażenia. Przygotowanie sypialni do spania powinno rozpocząć się od wyboru odpowiedniej pościeli. Najlepszym materiałem jest w tym wypadku len.

Te naturalne włókna kiedyś były prawie w każdym domu, a później zostały wyparte przez sztuczne tkaniny. Po latach królowania syntetyków odkrywamy ponownie to, co daje nam natura. Lniane tekstylia domowe to wybór wpływający na zdrowie. Dotyczy to przede wszystkim lnianych prześcieradeł, które powinny znaleźć się w każdej sypialni.

Dlaczego warto wybrać prześcieradło lniane? Włókna te mają szerokie właściwości prozdrowotne. Aż trudno wymienić wszystkie zalety. Zaczniemy zatem od właściwości termoregulacyjnych. Len latem chłodzi, a zimą grzeje. Dzięki temu zapewnia optymalne warunki, które ułatwiają zasypianie. Nawet w trakcie upalnych nocy, czy w trakcie okresu jesienno-zimowego nie czujesz dyskomfortu.

Co więcej, prześcieradła lniane pochłaniają wilgoć, w tym także pot. Oznacza to, że skóra jest sucha przez całą noc, nie rozwijają się na niej bakterie. To najlepszy wybór dla alergików, ponieważ włókna są antyalergiczne i antybakteryjne. Lniane prześcieradła to świetne rozwiązanie dla osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry (włókna nie powodują żadnych podrażnień skórnych) oraz osoby nadmiernie pocące się w nocy.

Jak dobrać rozmiar prześcieradła?

Masz problemy z zasypianiem? Wieczorem przewracasz się z boku na boku, marząc, by powieki w końcu zrobiły się ciężkie, a sen nadszedł. Zastanów się, czy Twoja sypialnia jest dobrze przygotowana do snu. Wiele ludzi zapomina o tym, że przysłowie, jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, jest prawdziwe. Czy zatem Twoje prześcieradło pasuje do łóżka? Jakie prześcieradło lniane wybrać na materac? Możliwości masz sporo: 80x200cm, 90x200cm, 120x200cm, 140x200cm, 160x200cm, 180x200cm, 200x200cm.

Pamiętaj, że zakup za dużego rozmiaru nie jest dobrym rozwiązaniem. Len nie jest elastyczny, dlatego materiał będzie się zwijał, może nawet uciskać w niektórych miejscach, powodować dyskomfort. Prześcieradło musi być zatem dopasowane do wielkości materaca.

A jak dobrać prześcieradło z gumką? W tym wypadku również kieruj się rozmiarami materaca. Nie tylko długość i szerokość materaca ma znaczenie. Ważna jest również jego wysokość. Dla materacy do 26cm polecamy prześcieradło o wysokości kieszeni 28cm. Dla wyższych modeli dobrym wyborem będzie prześcieradło z kieszenią 40cm. W przypadku materacy nakładkowych typu topper lepiej będzie, jeśli wybierzesz prześcieradło z kieszenią 10cm.

Kolory w sypialni

Duże znaczenie ma również strona wizualna. Twoja sypialnia musi być do Ciebie dopasowana. Jeżeli lubisz intensywne kolory, możesz dobrać prześcieradło w odcieniu głębokiego granatu. Wolisz jasne barwy? Postaw na beże, szarości, czy oliwkę. Świetnym sposobem na ożywienie przestrzeni są kontrasty. Lnianą pościel możesz dowolnie łączyć, tworząc własne zestawy. Klasyczna i elegancka szara pościel stanowi idealne połączenie z wesołym, jasnozielonym prześcieradłem.

Takich zestawów można stworzyć bardzo dużo. Dzięki temu za każdym razem, gdy zmieniasz pościel, poczujesz oddech świeżości w swojej sypialni.

Delikatny dotyk lnu

Pościel przez całą noc dotyka naszego ciała, dlatego delikatne i miękkie materiały są najlepsze. Lniane włókna najlepiej ze wszystkich materiałów przepuszczają powietrze. Pozwalają skórze oddychać, jednocześnie otulając ją miękkością. Dzięki temu można powoli odpływać w objęcia Morfeusza, oddając się sennym marzeniom. Len pomaga stworzyć w sypialni harmoniczną i spokojną atmosferę. A właśnie te elementy potrzebne są, by zostawić cały zgiełk dnia i przygotować się na kolejne wyzwania.

Dlaczego lniane prześcieradło jest najlepsze?

To, czym się otaczamy, ma niezwykły wpływ na nasze zdrowie. Prześcieradło ma kontakt z naszą skórą przez jedną trzecią doby. Zadbajmy o to aby tkanina, która nas dotyka była naturalna. Sen jest niezbędny, by się zregenerować i nabrać siły na następny dzień. Dlatego wybór odpowiedniego wyposażenia jest niezwykle ważny. Lniane prześcieradła pozwalają zadbać o organizm. Prozdrowotne właściwości tego naturalnego materiału ułatwiają zasypianie. W byMoana wierzymy, że to właśnie za sprawą lnu można kreować swoją idealną sypialnię.