Silne alergie potrafią mocno uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Przeszkadzają nie tylko w ciągu dnia, lecz także w nocy. A sen powinien być wytchnieniem dla każdego człowieka. Jaka pościel dla alergika będzie najlepszym rozwiązaniem? Oto kilka podpowiedzi, które znacznie ułatwią życie.

Objawy alergii, których nie można lekceważyć

Uczulenie na roztocza objawia się przede wszystkim nieżytem górnych dróg oddechowych. Trudności w oddychaniu, chronicznie zatkany nos, łzawienie z oczu to kilka wskazówek, które powinny nas zaalarmować. Do tego mogą dochodzić wysypki, pokrzywki, świąd i zaczerwienienie skóry. Walka z alergią to nie tylko przyjmowanie odpowiednich leków pod opieką specjalistów. O swoje zdrowie możesz zadbać, wprowadzając odpowiednie nawyki dotyczące higieny snu. Jednym z nich jest dobór odpowiedniej pościeli wykonanej z naturalnych włókien.

Na pytanie, jaka pościel dla alergika na roztocza, jest jedna odpowiedź. Len to najlepszy materiał na pościel dla alergików. Jego właściwości sprawiają, że można ograniczyć ilość kurzu, a tym samym roztoczy, co jednocześnie wpływa na jakość snu.

Dlaczego lniana pościel to najlepsze rozwiązanie dla alergików?

Odchody roztoczy domowych to jeden z najsilniejszych alergenów. Pościel to dla roztoczy idealne warunki do rozwoju. Te niewielkie organizmy świetnie czują się w temperaturze ok. 25 stopni C. Uwielbiają wilgoć, a ich pożywieniem jest złuszczający się ludzki naskórek. Dlatego często żyją w kołdrach i poduszkach, a także w źle dobranej pościeli. Profilaktyka alergii to między innymi podejmowanie odpowiednich decyzji dotyczących higieny w całym domu. W sypialni powinna królować pościel lniana.

Tkanina ta wykazuje właściwości antystatyczne, czyli nie przyciąga kurzu. Dzięki temu ogranicza ilość alergenów, tworząc lepsze warunki do zasypiania. Zapewnia komfort, ponieważ łatwiej zadbać o drożny nos i spokojny oddech. Co więcej, lniane poszewki na poduszki chłoną wilgoć, w tym także pot, ale nadal pozostaje suchy. A to oznacza, że kolejny czynnik wpływający na rozwój roztoczy został zniwelowany. Nie ma zatem obawy, że alergicy będą narażeni na kontakt z alergenami.

Pościel z lnu to także dobry wybór dla osób z alergiami skórnymi. Przewiewny materiał nie podrażnia skóry, jest przyjemny w dotyku. Chłonie wilgoć, a więc na skórze nie rozwijają się żadne drobnoustroje, bakterie lub grzyby. Dlatego pościel lniana to najlepszy wybór do sypialni alergika.

Jakiej pościeli nie wybierać?

A jaka pościel dla alergików jest złym rozwiązaniem? Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i martwisz się, że Twoje dziecko przez alergię nie może spokojnie spać, zwróć uwagę na to, jakiej pościeli używasz. Syntetyczny poliester to najlepsze miejsce dla rozwoju roztoczy. Przede wszystkim nie zapewnia odpowiedniej wentylacji, ponieważ nie wchłania wilgoci i nie jest przewiewny. To sprawia, że człowiek poci się podczas snu, a właśnie w ten sposób tworzą się idealne warunki dla roztoczy. To wszystko znacznie nasila objawy alergii i nie pozwala wypocząć. Taka pościel może mocno uczulać. Dlatego lniana poszewka na kołdrę i poduszkę to o wiele lepsze rozwiązanie.

Jak wybrać idealną pościel dla alergika – podsumowanie

Szukasz idealnej pościeli dla osób o wrażliwej skórze lub ze skłonnościami do alergii oddechowych? Len to materiał całkowicie naturalny wyróżniający się właściwościami antybakteryjnymi i antystatycznymi. To właśnie te cechy są niezwykle ważne dla ludzi, którzy borykają się z nieżytem górnych dróg oddechowych. A jakość snu ma ogromne znaczenie dla podwyższenia odporności. Domowe tekstylia z lnu posiadające certyfikat OEKO-TEX pozwolą Ci zadbać o zdrowie całej rodziny.