W Moana od początku kierujemy się etyką w działaniach, aby były one jak najbardziej zrównoważone, czyli bezpieczne i korzystne dla człowieka i  środowiska. Staramy się także edukować naszych odbiorców jak żyć lepiej i czuć się lepiej ( ang. Sleep well live well), korzystając z dobrodziejstw natury.  Głównym naszym celem jest „nie marnować”. Stąd resztki materiałów wykorzystujemy na dodatkowe lniane gadżety. Np. pościel pakujemy w lniane woreczki, różnych rozmiarów. Ułatwiają one przechowywanie bielizny pościelowej w nienagannym porządku.

Ale kreatywność naszych klientów jest nieoceniona i okazało się, że woreczki mogą mieć szereg innych, praktycznych zastosowań. Więc na podstawie rozmów z Wami i komentarzy pod naszymi postami, stworzyliśmy listę 10 genialnych i sprawdzonych sposobów jak można wykorzystać lniane woreczki MOANA.

 

10 SPOSOBÓW JAK WYKORZYSTAĆ LNIANE WORECZKI NA POŚCIEL

 

 1. Torba na chleb

Plastikowych opakowaniom i dużym pudełkom na chleb, które zajmują sporo miejsca na blacie kuchennym możesz podziękować. Lniane włókna tworzą oddychające środowisko, które chroni chleb, utrzymując miękkość wnętrza bochenka przy jednoczesnym zachowaniu chrupiącej skórki.

Oczywiście nie jest to metoda idealna, która sprawi, że chleb będzie świeży tygodniami, ale z pewnością wydłuży czas jego przydatności. Poza tym, to stary sposób, który Francuzi używają od wieków. Więc  co jak co, ale miłośnikom bagietek i croissantów można zaufać.

 1. Podręczna kosmetyczka

Praktyczny lniany worek to stylowy i łatwy w użyciu sposób na przechowywanie kosmetyków i przyborów toaletowych. Ściągany sznureczek zapewnia, że kosmetyki są odpowiednio zamknięte. Ale jeśli masz dodatkowe zdolności, możesz spersonalizować swoją kosmetyczkę i wszyć do niej zamek. Poza tym taki lniany pokrowiec na kosmetyki jest o wiele łatwiejszy do czyszczenia w porównaniu z torbą wykonaną ze skóry lub plastiku. Po prostu włóż go do pralki, będzie wyglądał jak nowy.

 

 1. woreczki
  Lniane woreczki pod kolor pościeli

  Torba na zakupy

Coraz więcej supermarketów i sklepów spożywczych odchodzi od jednorazowych plastikowych toreb. A my coraz częściej sięgamy po wielorazowe torby, które nadają się do recyklingu. Lniany worek to świetna torba na zakupy, która również wygląda szykownie. A ponieważ rozmiary naszych pokrowców są różne, możesz bez problemu dopasować wielkość pod planowane  zakupy.

 1. Worek na buty

Pakujesz torbę na siłownię? Zamiast wrzucać buty do czystych ubrań, przechowuj je w lnianych workach. Len jest materiałem naturalnie antybakteryjnym, co oznacza, że ​​nie zapewnia zarazkom idealnego środowiska do rozmnażania.  Wiele z Was wykorzystuje też woreczki na zmienne obuwie dla dzieci w szkole.

 1. Pokrowiec na bieliznę.

Jeśli przeczesujesz szufladę w poszukiwaniu pasujących do siebie skarpetek lub konkretnego kompletu bielizny, zdecydowanie zalecamy poświęcenie kilku minut na zrobienie porządków w stylu Marie Kondo. Posegreguj bieliznę według koloru lub kategorii i przechowuj ją w lnianych workach. Unikniesz stresu, nerwowych poszukiwań i oszczędzisz czas każdego ranka.

 1. Pokrowiec na doniczkę

To prosty i oryginalny sposób, aby odmienić nieco wygląd twoich roślin doniczkowych. Masz małą plastikowa doniczkę i chcesz zmienić jej wygląd, dopasować do nowej aranżacji? Umieść ją w lnianym woreczku. Aby uzyskać dodatkowy efekt dekoracyjny zawiąż jutowy sznureczek wokół górnej części (tam gdzie znajduje się sznureczek ściągający)

 1. Pokrowiec na pudełko z chusteczkami

Woreczek zamień w osłonę pudełka na chusteczki, wykonując kilka prostych trików. Polecamy łatwe samouczki DIY, które można znaleźć w Internecie.

 1. Etui na biżuterię także w podróży

Po co wydawać dodatkowe pieniądze na kosztowne szkatułki jeśli możesz przechowywać swoje kosztowności w lnianym worku. Sugerujemy umieszczenie naszyjników w oddzielnym, mniejszym woreczku, a następnie włożenie ich  do większego, aby uniknąć zaplątania się w inne przedmioty.

 1. Torba na lunch

Nie ma tu wiele do wyjaśnienia. Po prostu pakujesz swój lunch do lnianego woreczka. Działa to jak torebka na chleb. Twoje produkty będą dłużej świeże.

 1. Pokrowiec na termofor

Twoja butelka z gorącą wodą też może wyglądać efektownie i nadal spełniać swoje funkcje. Owiń wokół niej lekką ściereczkę i włóż do lnianego woreczka. Termofor z gorącą wodą pomaga złagodzić bóle stawów i mięśni albo po prostu ogrzeje Cię w chłodniejsze miesiące, i nie poparzy Cię.

_______________________________________________________________________

Masz pytania dotyczące naszej pościeli? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować len, aby służył Ci przez lata? Tutaj odpowiadamy na wszystkie najczęstsze pytania dotyczące naszej pościeli ze 100% lnu.