Ten post to mini przewodnik po tym czym jest marka MOANA i czego możesz spodziewać się po naszej pościeli. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji przetestować naszych produktów, to sprawdź czym zachwyci Cię len.

Jak to się zaczęło?

Jak zwykle potrzeba jest matką wynalazku. I tak też było w przypadku MOANA. Pościel jest efektem poszukiwania produktu, który spełnia wszelkie normy ekologiczności i pięknego designu. Swoistym powrotem do tradycyjnych korzeni, kiedy Polska lnem stała.

Poza tym, zdrowe życie zaczyna się właśnie od dobrze przespanej nocy. To w czym śpimy i jak śpimy wpływa na szereg funkcji życiowych, w tym odporność. Powrót do natury i harmonii stał się priorytetem (Pobierz nasz poradnik snu!). Do tego potrzeba zrobienia czegoś dobrego dla naszej planety i człowieka.

Len jest eko

Wśród społeczeństwa długo pokutowała myśl, że len jest nudną, szorstka tkaniną, kojarzoną wyłącznie z odległymi czasami. A przecież to Polska jeszcze nie tak dawno była kolebką lnu, który nazywany był polskim złotem i ceniony na całym świecie. Tkanina, która nie ma sobie równych pod względem jakości i wytrzymałości.

Na świecie można spotkać wiele odmian lnu, ale właśnie ten, który pochodzi z naszych rejonów Europy, nie ma sobie równych. Sekret tkwi w długości włókna, które może osiągać do 100 cm. Roślina, która została zapomniana, a ma tak szerokie spektrum zastosowań i dobroczynny wpływ na środowisko, co w dzisiejszych czasach powinno być dla nas priorytetem.

Len to:

  • mniejsze zużycie wody do produkcji
  • zero chemii
  • zero zanieczyszczenia gleby i wody
  • zero odpadów
  • zero GMO
  • zwiększona absorbcja CO2

Czym wyróżnia się MOANA?

Pościele i tekstylia Moana to w 100% produkt Polski. Szyty lokalnie w Poznaniu. Jesteśmy małą manufakturą, gdzie wykroje robi Pani Beata, a każdy szczegół podczas szycia dopieszcza Pani Ania i Basia. W pracy przede wszystkim stawiamy na jakość tkaniny. Len, z którego szyjemy ma certyfikat OEKO-Tex standard 100, co oznacz, że jest wolny od toksycznych substancji i bezpieczny dla skóry

Poza tym jako jedna z pierwszych i niewielu firm na rynku wprowadziliśmy do oferty len z cudownymi motywami natury: las, tukany, stokrotki, afrykańskie cętki.

Nasza oferta to także bogactwo kolorów, których wiele powstaje na wyłączność MOANA. (Koniecznie sprawdź hitową kolekcję PURE!)

Oprócz kolekcji basicowych znajdzie się też coś dla miłośników designu i kunsztownych wykończeni: obszycia lamówką w stylu Glamour, frędzelki w stylu Boho, falbany, falbanki czy szerokie ozdobne listwy w kolekcji Silver Birch.

Zdrowa pościel, którą dopasujesz do każdego stylu sypialni.

_______________________________________________

Masz pytania dotyczące naszej pościeli? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować len, aby służył Ci przez lata? Tutaj odpowiadamy na wszystkie najczęstsze pytania dotyczące naszej pościeli ze 100% lnu.